Menu

prepper LADIES

... bo życie niesie ze sobą wiele niespodzianek

Świątecznych porządków czas

prepperladies
Ile domów i gospodyń, tyle teorii na temat przedświątecznego sprzątania. Każda pani domu chce, aby otoczenie błyszczało i aby podziw odwiedzających je gości było widać nie tylko po minach (podczas konsumpcji potraw), ale również w zachwycie nad wyglądem domu gospodarzy.
Jak zatem zabrać się za tak istotny element przedświątecznej krzątaniny?
 
Znam osoby, które dosłownie na ostatni dzień, bądź dni, odkładają wszelkie przygotowania - zarówno te kulinarna jak i te sprzątaniowe. Potrawy bowiem muszą być praktycznie dopiero co skończone, aby były świeże, a odkurzacz i ściereczki są odkładane w ostatniej chwili, aby żaden nieproszony pyłek kurzu nie został zauważony przez przybyłych biesiadników.
 
Taki maraton, to jak dla mnie przepis na bardzo męczące święta. Ja wolę troszkę inną koncepcję i myślę, że zyskuje ona coraz więcej zwolenników.
Porządki możemy przecież rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem a wtedy na radość z Bożego Narodzenia na pewno będziemy mieć zdecydowanie więcej siły.
Pytanie tylko co oznacza „z odpowiednim wyprzedzeniem”? Jest to już jak najbardziej sprawa indywidualna. Nie można bowiem porównywać przygotowań w dwupoziomowym domu wraz z ogródkiem z tymi w mieszkaniu w bloku, które w całości ma wielkość czyjegoś salonu. To by było nieporozumienie. Sama chociażby ilość okien do wymycia jest nieporównywalna.
 
A zatem, w zależności od powierzchni do tzw. „ogarnięcia”, możemy zacząć przygotowania miesiąc bądź zaledwie tydzień wcześniej.
Porządki najlepiej zacząć od tych „cięższych” prac:
- mycie okien, pranie zasłon, firanek czy ewentualnie czyszczenie żaluzji,
- czyszczenie lamp,
- pranie dywanów, czyszczenie podłóg,
- drobne niezbędne prace remontowe, jak np. klamka odpadająca od drzwi spiżarki,
- wyczyszczenie fug między płytkami, gdy mamy je w jasnych kolorach,
- oddanie do pralni chemicznej wszelkich obrusów i serwet, które tego wymagają,
- odkurzenie tzw. „zakamarków” za meblami oraz regałów z książkami,
- wymycie świątecznej porcelany,
- przygotowanie świątecznej dekoracji oraz ewentualne pozbycie się poniszczonych ozdób,
- oraz inne czynności, które w zależności od naszej rodzinnej tradycji, są na liście rzeczy do wykonanie przed świętami.
Zacznijmy przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem, a wtedy radość z przeżywania świąt nie będzie zakłócona naszym zmęczeniem spowodowanym wcześniejszymi porządkami.
M.

© prepper LADIES
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci