Menu

prepper LADIES

... bo życie niesie ze sobą wiele niespodzianek

Świąteczne prezenty

prepperladies

Święta, jak to Święta,  to nie tylko przygotowania, radość ze spotkań z najbliższymi, atmosfera i zapach niecodziennych potraw czy wypieków, ale także PREZENTY!

Dla jednych ich kupno to nic innego jak odhaczenie na liście kolejnego punktu do zrealizowania w przedświątecznych przygotowaniach, dla innych - niestety - istna łamigłówka co komu podarować.

W dzisiejszym świecie, w którym zakup prezentów nie ogranicza się już tylko do biegania po sklepach, ale również możemy coś zamówić dosłownie z końca świata, wybór potrafi przyprawić o zawrót głowy.

Jak wobec tego w tym nieograniczonym asortymencie znaleźć coś odpowiedniego dla najbliższych czy znajomych? Ja radzę postawić na prostotę i sprawdzone sposoby. Czasami nie ma co wymyślać na siłę, skoro coś, co zawsze się sprawdza, wypada najlepiej.

Oto kilka zasad, którymi można się kierować przy wyborze świątecznych prezentów.

- Jeśli ktoś otwarcie mówi, że kolejny flakonik perfum to najlepszy prezent pod słońcem, nawet jeśli pod choinką ląduje ich kilka buteleczek, to po co uszczęśliwiać kogoś na siłę piękną apaszką. Skoro tak lubi perfumy - to czemu nie?

- Jeśli ktoś nie aspiruje do roli najlepszego kucharza w rodzinie, a wymyślne dania to nie jego bajka, to książka z wyszukanymi potrawami czy deserami to chyba nie najlepszy pomysł na prezent. Poszukajmy czegoś co lepiej trafi w zainteresowania tej osoby.

-  Jeśli kogoś dobrze znamy i nie jest to dla niego nic dziwnego, może warto zapytać, co by chciał znaleźć pod choinką. Są osoby, dla których prezent nie musi być niespodzianką a perspektywa, że otrzymają coś, co będzie leżeć tylko na dnie szuflady-  nie nastraja optymistycznie. W końcu gdzie tu „magia prezentów” ?

- Jeśli ktoś uwielbia książki i nie wyobraża sobie świąt bez takiego prezentu, zawsze lepiej podpytać domowników, czy nie ma owego tytułu, który zamierzamy kupić. Dzięki temu już nie raz udało się uniknąć drugiego egzemplarza tej samej książki pod choinką, choć raz takowy przypadek się wydarzył.

- Wszelkie prezenty typu „podoba mi się” niekoniecznie znaczą „podoba się osobie, która to otrzymuje”. Czasami warto brać pod uwagę gust obdarowywanego. Osoba lubiąca prosty styl nie będzie się raczej czułą komfortowo w naszyjniku w stylu retro.

- Czasami można iść o krok dalej i jako prezent podarować bilety na koncert czy do teatru. Kto powiedział, że prezentem zawsze musi być rzecz?

Niemniej jednak, czy zdecydujemy się na coś bardziej czy mniej materialnego, wybór prezentów wymaga czasu i zaangażowania - co do tego nie ma chyba wątpliwości. Najlepiej nie odkładać tej sprawy na ostatnią chwilę, wtedy łatwo o prezentową panikę i zamieszanie. Do dziś nie wiem czy faktycznie książka z deserami miała być dla mnie czy to tylko niefortunna pomyłka w prezentach?

Tak czy inaczej - niezależnie, co znajdziemy pod świąteczną choinką na uwadze miejmy fakt, że prezenty to tylko dodatek a rodzinnej atmosfery żaden prezent nie zastąpi.

M.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • malalilija

    No niestety.. Wybór i selekcja prezentów to czasochłonny proces..

© prepper LADIES
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci