Menu

prepper LADIES

... bo życie niesie ze sobą wiele niespodzianek

Letnie orzeźwienie - napoje

prepperladies

Pogoda wciąż się utrzymuje (odpukać…), dzień wciąż się wydłuża i wieczorem, leżąc na leżaku w ogrodzie, można cię oddawać słodkiemu dolce far niente. Latem czas przechodzi na inny bieg i mimo nadmiaru prac ogrodowych – pozwala się cieszyć chwilami relaksu z książką wśród soczystej zieleni.

W tym roku wszystko przyspieszyło – tak więc czereśnie i truskawki mają swój debiut z miesięcznym wyprzedzeniem. Truskawki już wykreślone z listy (dżemy z truskawek), teraz pora na zagospodarowanie czereśni. Trzeba być szybszym niż szpaki, które już zaczęły obsiadać drzewo i – trzeba coś zrobić ze zbiorami. Najlepiej zjeść tyle, ile się da stojąc jeszcze na drabinie. Świetny sposób i taki ekonomiczny! Ale przecież są jakieś granice.

I stąd pomysł na orzeźwiające napoje. A że lato dostarcza i owoców, i upałów – więc codziennie można serwować inną wersję. Rano przygotowywane, potem kilka godzin w lodówce i wieczorem jest jak znalazł.

 

1. Na czerwono – czereśnie + truskawki

Tę samą ilość wydrylowanych czereśni i truskawek zblendować z wodą mineralną (proponowane proporcje mierzone na szklanki 1:1:2). A ponieważ owoce są bardzo słodkie – nie trzeba dodawać cukru.

DSCN0578

 

2. Ananas z limonką

Świeżego ananasa obrać. Skórki wymyć, zalać litrem wody, dodać laskę cynamonu i 5-6 goździków, zagotować. Przestudzony kompot zblendować z połową ananasa i schłodzić. Na koniec pokroić limonkę i dodać do napoju (można go jeszcze rozcieńczyć wodą gazowaną i dodać kostki lodu).

DSCN0573

 

3. Lemoniada inaczej

Wycisnąć sok z 5 cytryn, przecedzić przez sitko i dodać 2 szklanki przegotowanej, schłodzonej wody. Przelać do woreczków do lodu i zamrozić. Kostki soku cytrynowego wrzucić do szklanki, dodać listki mięty i zalać wodą gazowaną. Szybko i prosto. (Można jeszcze dosłodzić napój – co kto lubi…)

DSCN0429

DSCN0437

 

Życzę przyjemnego wypoczynku!

© prepper LADIES
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci